Jak zdobyć zlecenia bez doświadczenia?

Jak dałem radę bez doświadczenia na starcie? Z jednej strony, firmy chcą osoby do pracy/współpracy, a z drugiej-nie masz doświadczenia, idź do pracy, tylko że tam jest problem-nie masz doświadczenia-nie dostaniesz pracy. Już na wstępie zaznaczę-kłamać nie masz po co, bardzo szybko wszystko wyjdzie na jaw, a na tym może ucierpieć opinia o Tobie. 

1. Oparcie portfolio o własne projekty. 
Realizuj projekty ,,dla siebie” lub po prostu spróbuj stworzyć coś swojego, na przykład fanpage o swojej niszy. Piszesz teksty, tworzysz grafiki?  Polecam Ci napisać kilku tekstów w różnych tematach i opublikowanie ich na stronach do tego stworzonych, lub/i stwórz swojego bloga. Podobnie z grafikami-możesz dzięki temu pokazać swoje pomysły, umiejętności i przykłady swoich prac a także pokazać potencjalnemu klientowi, co potrafisz.  

2. Darmowe praktyki.
 Jeśli masz taką możliwość, warto zastanowić się nad darmowym stażem, by zdobyć doświadczenie. Kontrowersją w tym przypadku jest to, że znajdzie się wiele firm, które wykorzystują stażystów jako darmową siłę roboczą. Osobiście nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania, zacząłem od razu, ze sposobu który opiszę w poniższym punkcie.  


3. Realizacja zleceń za niższe stawki. 
Nie zrozum mnie źle, ale na starcie naszej kariery, nasz klient bierze nas w ciemno, dając nam zaufanie i pierwsze kamienie milowe w budowie marki osobistej. W tym przypadku dużo cenniejszą kwestią będą dla Ciebie polecenia tej osoby oraz to, że w końcu ktoś nam zaufał.   


4. Kursy, szkolenia!
 Jest to coś, co czarno na białym potwierdzi Twoje umiejętności i zaangażowanie. W kwestii pierwszych zleceń na Google Ads, duży wpływ miało to, że poświęciłem parę dni na rozwiązywanie kursów z Google Academy For Ads-są to darmowe szkolenia + kursy od Google, które, gdy pomyślnie zaliczysz-otrzymasz certyfikaty.  w Internecie jest bardzo dużo takowych szkoleń-darmowych jak i płatnych. Zainwestuj w jakieś, wiedza jest niesamowicie cenna a w dodatku klient zyska większą pewność co do Twojej osoby.  


5. Pamiętaj o mediach społecznościowych. 
Pokaż na LinkedInie czy Twitterze co ciekawego ostatnio przeczytałeś, dziel się swoimi opiniami i radami. Zbudujesz w ten sposób markę osobistą i pokażesz, że nadążasz za nowościami w branży.  


 Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie social mediów-zapisz się na mój Newsletter, na którym będziesz otrzymywać m.in. cotygodniowe podsumowanie nowości w branży.

Jak zdobyć zlecenia nie mając portfolio?

Inne wpisy

DanielPodsiedlik

Kontakt

Twój e-mail: *
Temat
Treść wiadomości: *
Wyślij
Wyślij
Dziękuję za zgłoszenie.
Wypełnij proszę wymagane pola.

Stworzone przez: 
Danielpodsiedlik.pl ©

Napisz do mnie:

Zadzwoń:
796 258 301

E-mail: Kontakt@danielpodsiedlik.pl

Jak zdobyć zlecenia bez doświadczenia?

Ile kosztuje prowadzenie fanpage?

Blog

Facebook ogłosił, że udostępnia możliwość udostępniania postów na Facebook Stories oraz poprzez urządzenia z Android.

Jak dodać nową osobę do fanpage?