Pomysły na angażujące posty na Facebooka.

Hej, dziś o temacie, który jest wręcz obowiązkowy-przykłady angażującej treści na facebooka.
 Przy pierwszym miesiącu współpracy, drugim, trzecim... wszystko jest proste, pomysły są wszędzie. Ale co potem?  Terminy się zbliżają, treść marketingowa sama się nie pojawi na fanpage, trzeba myśleć, mieć pomysły na angażujące posty.  Tak więc, przejdę do konkretów: 

1. Głosowanie reakcjami.

  Proste a skuteczne- każdy człowiek chce w social media szybko wyrazić swoją opinię. To sposób na wyrażenie przez fanów swoich preferencji, a przy okazji poprawia Twoje zasięgi. Poniżej przykładowa grafika, stworzona kilka miesięcy temu przeze mnie. 

2. Zachęcenie do oznaczenia.  

 O ile w konkursach warto tego unikać- o czym zrobię osobny post, to w postach na fanpage możemy z tego skorzystać, co pozytywnie odbije się nam na zasięgach. 

(źródło: https://www.facebook.com/zubr/)

3. Backstage. 

 
Przeważnie możesz pokazać, co u Ciebie, co nowego w Twojej firmie, co zbliży Cię z Twoimi odbiorcami.  Restauracja-kuchnia, fotograf-studio, start-up-biuro? 🙂 

4. Łamigłówki/gry. 

 
Facebook jest dla nas formą rozrywki, więc śmiało dostarcz odbiorcom jakieś zadanie. PS, uważaj na kłótnie w komentarzach. 😀 

5. Seria ciekawostek/zabawnych postów  

Temat, dzięki któremu bardzo dobrze rozwinąłem fanpage kancelarii prawnej- potrzebne było poruszenie fanpage czymś ciekawszym niż posty informacyjne, wtedy został wdrożony pomysł- cotygodniowa seria ,,zabawnych” przypadków prawnych. 

źródło: Pixabay

Na dziś to tyle, dziękuje Ci za doczytanie do końca. Nie pozostało mi nic innego, jak zaprosić Cię na mój newsletter, gdzie otrzymasz podobne treści oraz marketingowe podsumowania tygodnia.

Do następnego razu, Daniel Podsiedlik.

DanielPodsiedlik

Kontakt

Twój e-mail: *
Temat
Treść wiadomości: *
Wyślij
Wyślij
Dziękuję za zgłoszenie.
Wypełnij proszę wymagane pola.

Stworzone przez: 
Danielpodsiedlik.pl ©

Napisz do mnie:

Zadzwoń:
796 258 301

E-mail: Kontakt@danielpodsiedlik.pl

Jak zdobyć zlecenia bez doświadczenia?

Ile kosztuje prowadzenie fanpage?

Blog

Facebook ogłosił, że udostępnia możliwość udostępniania postów na Facebook Stories oraz poprzez urządzenia z Android.

Jak dodać nową osobę do fanpage?